titlu intrebare

Oase si articulatii

Postata de elisav6 cu 13 ani in urma.

buna seara. va rog dati-mi si mie un raspuns .mama mea(76 de ani) are dureri insuportabile la genunchi la ambele picioare .a folosit artrostop,unguient ,spirt sanitar, carmol dar fara rezultat. daca sa confruntat cineva cu asemenea probleme rog sa-mi spuna ce tratament a folosit si cit a fost de eficace. daca e un tratament naturist e si mai bine. multumesc pentru ajutor.

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Medicul reumatolog ce v-a zis?

elisav6

acum 13 ani

nu am fost la reumatolog inca dar am intrebat poate ma e cineva in situatia asta si si imi poate da ceva relatii macar pentru ameliorare.

Iuli

acum 13 ani

Mergeti cu mama la un medic reumatolog. Nu e normal sa o lasati sa sufere asa. Poate avea mai multe afectiuni iar un anumit tratament poate agrava ce are daca nu este cel corect.

ochi negri

acum 13 ani

Probabil are artrita si ar fi bine daca ar putea lua ARTROSTOP pastile sau ceva antiinflamatoare.Carmolul si spirtul sanitar nu au efect la o boala cronica si la aceasta varsta.

Filipa

acum 13 ani

La genunchi se pot face niste injectii, infiltratii, care sa ajute la refacerea cartilajului, la ameliorarea durerii si redarea mobilitatii. Nu fac toti dr aceste injectii. Se fac cate trei la fiecare genunchi, Se compenseaza de casa de asigurari, dar dupa o lunga asteptare. Se pot cumpara, dar costa . Sanatate.

elisav6

acum 13 ani

va multumesc pentru raspuns