terapii laser in traumatologie

Oase si articulatii

Postata de Adrian233947 cu 16 ani in urma.

daca stie cineva referitor la terapia cu laser a coloanei,ce contraindicatii are(daca are),care ar fi nr de sedinte maxim care se poate face;idem pentru fizioterapie...

Raspunsuri (4)

Stefan8092987

acum 16 ani

sedintele de fizioterapie se fac 10 sedinte
se repeta dupa 6 luni omanda doctorul sau cum recomanda specialistul
sedintele de fizioterapie trebuie facute 10 zile la rand,consecutiv
va fi normal ca dupa primele 2-3 sedinte durerile sa devina mai accentuate dupa care durerile se vor diminua
multa sanatate

EMILIA DUMITRU

acum 10 ani

Nu sunt contraindicatii,nr.sedinte 10-12

chiriac doina

acum 10 ani

laseru se poate aplica si pe os sau pe maduva spinarii stiu ca la ultrasunete nu este voie

dana

acum 10 ani

fizioterapia in osteocondrita disecanta are contraindicatii ?