Tenosinovita

Oase si articulatii

Postata de DianaAlex cu 11 ani in urma.

Buna seara, va rog sa-mi spuneti si mie, o data diagnosticat cu tenosinovita nu te mai vindeci niciodata in totalitate? Anul trecut am fost diagnosticata cu tenosinovita pe mana dreapta si de atunci o data la ceva timp ma doare mana, cel mai adesea ma doare cand o folosesc, cand sunt in repaos nu prea mai simt durere. Mentionez ca a fost o tenosinovita usoara, deoarece simteam doar durere nu mi sa inflamat, sau cel putin la exterior nu sa vazut nimic.

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Tenosinovita reprezinta inflamatia unui tendon. Aceasta se trateaza cu medicatie antiinflamatorie ( pastile si unguent) si repaus ( cat posibil) - minim 10-14 zile
Durerea poate persista timp indelungat la miscarile de utilizare a tendonului respectiv.

eva40

acum 11 ani

un tratament naturist te poate ajuta fara efecte secundare
Pure Yucca 3x1 si white Willow 3x2,ar mai fi ceva...dar deocamdata ajunge cat ti-am scris.eventual,putem vorbi pe mail sau la telefon
citeste despre tratament pe situl de mai jos
Eva Farcas
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro

tiberiu

acum 9 ani

Buna ziua as dori mai multe detali cu privire la aceasta boala . am fost diagnosticat de medicul de fam . cu sinovita si tenosinovita . mi-a dat un unguent si cateva pastile . . ast. Rasp medicului specialist azi de la ortopedie . daca imi cititi randurile va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi .va multumesc

lore

acum 9 ani

Buna Tiberiu,
Ai reusit sa-ti rezolvi problema cu tenosinovita? si eu am fost diagnosticata cu aceasta boala , am fost la medic am primit un tratament dar nici un rezultat. Te rog, daca ai reusit sa te tratezi spune-mi si mie cum.
Merci frumos,