tendon taiat mana dreapta deget 4

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp15033021032259 cu 9 ani in urma.

In urma cu aprox 3 sapt am suferit o taietura la mana dreapta degetu 4 , diagnosticul este plaga taiata mana dreapta deget 4 cu sectiune tfp si tfs si pvn . ieri mi sa scos atela . acuma as fi in perioada de recuperare . doctora mia recomandat sa incerc sa strang degetu pana la durere timp de 8 ore si mia zis ca intro sapt ar trebui sa ajung sa strang degetu . as vrea sa stiu daca e adevarat . ce exercitii as putea face pt o recuperare rapida . sau alte lamuriri ..

Raspunsuri (4)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Trebuie sa discutati aceste aspecte strict cu chirurgul plastician care v-a operat.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Utilizator11588197493

acum 3 ani

Buna seara am fost tăiată la mînă stângă la 3 dejete și am fost operata. Vrau da dați un răspuns ce tratamente dați???

Stefan

acum o luna

Salut! Ti ai revenit?

Stefan

acum o luna

Salut! Cum esti misti degetul?