tendon sectionat

Oase si articulatii

Postata de nycuf92 cu 11 ani in urma.

Acum 10 zile mi-am sectionat tendonul de la degetul inelar mana dreapta.Am fost la chirurgie plastica la urgente,am fost internat si a doua zi operat.Imediat dupa operatie am simtit ca tendonul are legatura si puteam clinti degetul.Pe parcurs bandajul s-a largit iar azi dimineata am simtit ca tendonul e rupt din nou..am fost la doctorul care m-a operat dar mi sa spus ca nu se poate face nimic pana la implinirea celor 21 de zile de imobilizare.Dupa timpul acesta se mai poate face o alta operatie?Ce optiuni am?

Raspunsuri (1)

Utilizator11561616611

acum 4 ani

cum s-a terminat pana la urma? s-a rupt din nou sau a fost o iluzie?