tendon extensor taiat

Oase si articulatii

Postata de rommel cu 13 ani in urma.

Buna ziua,Ce se intampla daca am un tendon extensor taiat si nu ma pot opera momentan?Precizez ca m-am taiat la al 3-lea deget de la mana dreapta intr-o sticla.Am fost la spital si doctorul mia zis ca nu am tendonul taiat ; mi-a facut o injectie si m-a pansat.dupa o saptamana am vrut sa beau o cana de apa si am simtit o pocnitura in mana dupa care am scapat cana.de atunci nu am mai putut sa indrept degetul.il pot doar indoi dar nu indrepta.As putea ramane cu sechele la mana? Va rog ajunati-ma.

Raspunsuri (2)

Alina Iatan, recuperare medicala

acum 13 ani

buna ziua! mergeti catre un bun ortoped si vedeti daca trebuie intervenit chirurgical sau se poate indrepta situatia doar prin kinetoterapie, sau cu ajutorul unei atele....deci la medic repede! cu drag, Alina Iatan.

parfeni marcel

acum 13 ani

dar daca nu pot merge la doctor acum?ce se poate intampla daca ma duc la doctor peste vreo 2 luni?am auzit ca se poate face operatie...,,..