Tendinita

Oase si articulatii

Postata de cadaulu cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Numele meu este Dragos, acum 2 luni am cazut in mana de la circa 3m, am fost la doctor si mi`am facut toate cele necesare si am fost diagnostificat cu tendinita. Am inteles ca nu prea imi pot ajuta mana decat cu o orteza si ca va trece in 3-4 saptamani. Au trecut 2 luni si tot am probleme cu incheietura mainii si 2 degete pe care le simt imflamate la incheieturi.. Pot face ceva sa`mi ajut mana..sau e cum a spus respectivul doctor.. (orteza si masaj cu diclac).. ?
Multumesc frumos.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

daca se constata ca au aparut dureri, tumefactii (umflaturi) la nivelul mainilor, a degetelor ar trebui sa efectuati si un consult reumatologic pentru obiectivarea manifestarilor. se poate continua purtarea ortezei, ce va mentine articulatia in pozitie fiziologica.