sindromul de impingement ruptura labrium?

Oase si articulatii

Postata de leeloo2008 cu 7 ani in urma.

EXAMINARE: IRM umar nativ
REZULTAT:
Rapoartele anatomice scapulo-humerale si acromio-claviculare pastrate,fara anomalii de forma de semnal structural osos.
Edem , rupturi fibrilare si depuneri calcare in unitatea musculo-tendinoasa a supraspinosuluisi infraspinosului . Ruptura incompleta a labrului antero-superior
Cartilajul articular, ligamentul gleno-humeral ,coraco- humeral si acromial,bicepsului si restul musculaturii coafei rotatorii fara alte modificari patologice.

Nu sunt colectii fluide sinoviale.

CONCLUZIE-Ruptura de labru glenoidian si sindrom de impingiment.

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 7 ani

Buna ziua!
Pentru un raspuns punctual trebuie sa consultati, evident, un specialist in artroscopia umarului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior