sindactilie

Oase si articulatii

Postata de cristina676 cu 15 ani in urma.

buna! am 28 de ani si sunt din Oradea;m-am nascut la ambele picioare cu degetele unite(dar degetele nu au forma lorci s-a format doar unghia pt fiecare restul fiind unit tot)in afar de degetul mare; de curand am fost operata dar as vrea sa stiu exista sansa ca piciorul sa mi se alungeasca, adica sa fie mai mare pt ca eu am ramas la o marime de 34 si as vrea sa am macar marimea 35 sau 36!

Raspunsuri (2)

andrei178

acum 15 ani

Inteleg ca ai dori alungirea labei piciorului, nu a intregului picior. Poti sa te interesezi la un ortoped, dar nu cred se pot fixa acele tije pentru alungirea oaselor in talpa...Probabil ca te deranjeaza ca imagine, dar daca mergi bine si nu ai probleme de deplasare de ce te-ai chinui? Gandeste-te ca ai picioare micute si finute, totul tine sa te placi tu. Cate nu ar da sa nu poarte numere mari...Iti poti cumpara pantofi mai mari si sa comanzi undeva un fel de mulaj pe care sa-l pui in varful piciorului.Sanatate!

ccccc

acum 12 ani

Dincolo de estetic, cel mai probabil, are probleme cde stabilitate/ echilibru.