Simt o durere continuă în spate, în partea dreaptă, deasupra posteriorului, ce poate fi ?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11644927629 cu 2 ani in urma.

De 2 zile simt o durere acută în zona spatelui, mai exact în dreapta, deasupra posteriorului. Menționez că am pietre la rinichii, dar niciodată nu am simt o durere asemănătoare. Mă ridic sau mă așez foarte greu pe pat sau pe scaun.

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 2 ani

Buna seara,
Poate fi un sindrom compresiv lombar (hernie de disc, stenoza canalului vertebral etc).
Este util un consult clinic la neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului

mindreci remus

acum un an

Buna ziua, Dr doctor cum ma pot trata?