sfat

Oase si articulatii

Postata de lucica1788907 cu 13 ani in urma.

Va rog din suflet sa-mi spuneti ce pot sa-i dau mamei mele care are dureri foarte mari la articulatia soldului , de nu mai poate merge, tinand cont de urmatoarele:este insulino-dependenta , este operata de hernie de disc, are un san scos, are un neurinom de acustic de 2,7cm si hipertensiune arteriala(controlata prin tratament).I-am facut radiografie si are coxartroza.M-ar interesa niste medicamente pe care i le pot da , sa-i aline durerile pentru ca nu are voie sa faca fizioterapie.Va multumesc din suflet!

Raspunsuri (2)

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Scuza-ma ca-mi permit, dar la atatea boli si afectiuni pe care le are mama ta, tu te bazezi pe pareri de pe forum, fie el si medical...? Ar trebui sa faci o prioritate din mersul la medic in situatia asta, daca, chiar vrei sa-ti ajuti mama...

mikmok

acum 13 ani

Numai medicul de specialitate ii poate da tratament potrivit pentru aceasta coxartroza. Nu e bine sa-i dai pastile din auzite sau la intamplare.