Senzatie de arsura in laterala genunchiului

Oase si articulatii

Postata de adrian259 cu 11 ani in urma.

Simt o arsura in exteriorul genunchiului stang putin mai jos ( cam 2 degete fata de genunchi) in momentul in care stau in genunchi sau chiar si cand stau culcat pe laterala si strang piciorul;arsura este destul de puternica si dispare daca intind piciorul sau schimb pozitia piciorului.Nu am alte dureri cand merg sau stau pe scaun.Simt o usoara arsura uneori si cand palpez cu mana acea zona.
Ce poate fi?
Multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate fi o inflamatie la acel nivel ( de tract ileo-tibial). Este indicat sa efctuati o ecografie de genunchi ( consult ortopedic).

adrian

acum 10 ani

poate cineva da un diagnostic estimativ la aceasta problema ? adrian259 ne poti spune ce ai facut sau cum ai scosĀ“o la capat ?