Se poate repara o incheietura la picior?

Oase si articulatii

Postata de John cu 10 luni in urma.

Bună ziua. Am o prietena în vârstă de 20 de ani. La naștere a avut mâinile și picioarele strâmbe, dar la acel moment au avut loc intervenții care au îndreptat mâinile și piciorul stâng. Piciorul drept a rămas sucit din șold. Întrebarea mea este: se poate face intervenție de orice natură astfel încât sa se îndrepte? Puteți recomanda o clinică/un medic la care ar putea merge pentru o consultatie?

Mulțumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 luni

Buna ziua,
Situatia trebuie analizata, clinic si radiologic, de catre un specialist ortoped.
Ar fi ideal sa vina la consultatie cu toate radiografiile pe care le are.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului