Se poate face Pilates dacă am leziune grad 1 de menisc intern?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11618346069 cu 2 ani in urma.

Bună ziua, pe data de 22 Septembrie am făcut un control RMN deoarece inainte cu câteva zile am căzut brusc din picioare,respectiv schimbam un Bebeluș,nu stăteam intr-o poziție in care îmi încordat picioarele sau corpul,și când m-am ridicat s-au înp***at picioare și am căzut jos ,nefăcând sport ,mi s-a umflat genunchiul și mă durea foarte tare,respectiv s-a și învinețit.Am fost la RMN rezultatul fiind Leziune grad I menisc intern și edem osos postcontuziv condilian femural extern,cu condromalacie asociata și edem al retinaculului femuro-patelar,am făcut kineto și fizioterapie.Am luat pastile recomandate de dr pentru genunchi și o crema.Acum am app 20 de ani și îmi doresc sa merg la Pilates sau sa fac Fitness,oare exista posibilitate sa fac asta fără sa reapară vreo problema gravă? Genunchiul mă doare foarte rar și mai port bandaj elastic dar nici nu fac mișcare ,lucrând la birou 9 ore mă simt destul de amorțită fizic și mi as dori sa mă duc la Pilates.Multumesc anticipat de răspuns

Raspunsuri (1)

Utilizator11618346069

acum 2 ani

Am uitat sa specific 22 Septembrie 2020.