Se intampla ceva daca nu se face tot tratamentul Clexane?

Oase si articulatii Abces hepatic

Postata de MembruMobileApp1495110846 cu 6 ani in urma.

Buna ziua!

Tatal meu a alunecat saptamana trecuta si in urma radiografiei s-a pus diagnostic de fractura anteperoniana,i s a recomandat si i s a pus ghips pentru o perioada de de o luna de zile si ni s-au prescris injectii Clexane in burta de 0,4 mg timp de 20 zile.Tata a facut 10 injectii pana acum si ar vrea sa le opreasca...E riscant?Se poate intampla ceva grav daca opreste injectiile? Va multumesc mult pentru raspuns...:)

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Recomandarea noastra este sa urmati sfatul medicului curant.