scartait de genunci si acum pocneste sub genunchi si doare la mers

Oase si articulatii

Postata de getapsih cu 13 ani in urma.

Buna ziua. De aproximativ 1 an imi scartaie genunchii. Am luat calciu D3, magneziu, dar degeaba. Acum, de cateva zile pocneste genunchiul drept undeva sub rotula si doare la mers, . Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac ? Multumesc si astept raspunsul d-voastra.

Raspunsuri (4)

elena

acum 13 ani

Daca-ti pocneste genunhiul inseamna ca ai gonartroza, adia artroza/reumatism al genunchiului. Aceasta boala nu prea se vindeca. Poate fi doar ameliorata sau stopata evolutia ei. Ameliorata cu unguente gen diclofenac, cu analgezice si stopata cu tratament la centre de reumatologie( masaje, biocurenti, bai). Opersoana diagnosticata cu gonartroza tb sa faca tratament din 6 in 6 luni, pt stoparea bolii. Sanatate.

carlamihai

acum 13 ani

va recomand produse din aloe vera ,de la o companie americana.nu stiu daca ii pot spune numele aici,dar putem vb. pe mess adnana_2967. sunt avizate de ministerul sanatatii din romania va spun din experienta.le-a consumat familia mea .sunt deosebit de bune. va urez sanatate!

loredana_dana

acum 13 ani

incearca un remediu homeopat face minuni la urmatoare aadresa vei gasi si raspunsul .
http://sanatate.findtalk.net/

anca

acum 10 ani

eu in momentul de fata fac tratament cu acid hyaluronic si colagen , acidul hyaluronic practic lubrifiaza articulatile , iar colagenul reprezinta materia prima de baza pentrru regenerarea cartilagiilor.eu mi le-am comandat de aici: http://www.bestlife-naturiste.ro/index.php?route=product/product&path=35_57&product_id=9