ruptura musculara

Oase si articulatii

Postata de dedero cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am si eu o problema de foarte mult timp dar nici o data nu am dat prea multa importanza pana cand nu mi-am dat seama ca este ceva grav si as vrea sa am si parerea unui doctor.Eu cred ca este o ruptura musculara deoarece am ca niste ''''gropi'''' foarte mari in picior ( coapsa) ce puate fi si ce trebuie sa fac ?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ruptura musculara poate fi bine evidentiata prin examinare RMN ( sau prin ecografie musculoscheletala- dar este mai putin sensibila in comparatie cu RMN).
Este recomandat sa consultati medicul ortoped.