ruptura ligament incrucisat anterior

Oase si articulatii

Postata de anghel-g cu 10 ani in urma.

Buna ziua.
Am 28 de ani si acum aproximativ o luna am suferit un accident in urma caruia mi-am rupt ligamentul incrucisat anterior genunchiului drept si totodata am si o ruptura de menisc tot la acest genunchi. As dori, in prima faza, sa vin la dumneavoastra pentru o investigatie dupa care sa vedem cum si ce trebuie facut pentru remedierea problemelor. Ce trebuie sa fac, cand puteti sa ma programati si ce acte imi sunt necesare.
Va multumesc anticipat si am sa incerc sa va si sun.
O zi buna!

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna ziua!
Mai intai trebuie sa va prezentati pentru o examinare clinica la specialistul in artroscopia genunchiului.
Este un examen clinic, deci nu aveti nevoie de nici o investigatie sau de alte acte.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

Alexe Florin

acum 10 ani

daca ai ligamentu rupt mai poti calca in picior sau mai poti sa indoi??