ruptura de ligament incrucisat anterior

Oase si articulatii

Postata de mamuk cu 12 ani in urma.

Sunt o persoana diagnosticata cu spondilita anchilozanta axiala , artroza psoriazica si cu lombosciatica. In urma rupturii de ligament incrucisat anterior la genunchiul sting mi s-a pus piciorul in ghips pt trei saptamini. Mi s-a spus ca operatia de reconstructie nu e indicata datorita bolii pe care o am. Mentionez ca fac tratament pt spondilita de 2 luni cu sulfasalazina si cu metotrexat. Am inteles ca va trebui sa port foarte mult timp orteza si sa fac kineto. Ce se mai poate face sa se rezolve problemele in timp mai scurt?

Raspunsuri (7)

Costi233

acum 8 ani

Imi pare rau nu te pot ajuta fiindca si eu asemeni tie ma doare genunchiul de o saptamana,nu stiu daca am ruptura de ligamente dar sper sa nu mai doara si sper ca si tie sa ti se vindece cat mai repede posibil,stiu ca e greu.Fa-te Bine,multa sanatate!

Costi233

acum 8 ani

Imi pare rau nu te pot ajuta fiindca si eu asemeni tie ma doare genunchiul de o saptamana,nu stiu daca am ruptura de ligamente dar sper sa nu mai doara si sper ca si tie sa ti se vindece cat mai repede posibil,stiu ca e greu.Fa-te Bine,multa sanatate!

Costi233

acum 8 ani

Imi pare rau nu te pot ajuta fiindca si eu asemeni tie ma doare genunchiul de o saptamana,nu stiu daca am ruptura de ligamente dar sper sa nu mai doara si sper ca si tie sa ti se vindece cat mai repede posibil,stiu ca e greu.Fa-te Bine,multa sanatate!

Costi233

acum 8 ani

Imi pare rau nu te pot ajuta fiindca si eu asemeni tie ma doare genunchiul de o saptamana,nu stiu daca am ruptura de ligamente dar sper sa nu mai doara si sper ca si tie sa ti se vindece cat mai repede posibil,stiu ca e greu.Fa-te Bine,multa sanatate!

Costi233

acum 8 ani

Imi pare rau nu te pot ajuta fiindca si eu asemeni tie ma doare genunchiul de o saptamana,nu stiu daca am ruptura de ligamente dar sper sa nu mai doara si sper ca si tie sa ti se vindece cat mai repede posibil,stiu ca e greu.Fa-te Bine,multa sanatate!

Costi233

acum 8 ani

Imi pare rau nu te pot ajuta fiindca si eu asemeni tie ma doare genunchiul de o saptamana,nu stiu daca am ruptura de ligamente dar sper sa nu mai doara si sper ca si tie sa ti se vindece cat mai repede posibil,stiu ca e greu.Fa-te Bine,multa sanatate!

Costi233

acum 8 ani

Imi pare rau nu te pot ajuta fiindca si eu asemeni tie ma doare genunchiul de o saptamana,nu stiu daca am ruptura de ligamente dar sper sa nu mai doara si sper ca si tie sa ti se vindece cat mai repede posibil,stiu ca e greu.Fa-te Bine,multa sanatate!