Ruptură totală LIA genunchi bilateral?

Oase si articulatii

Postata de Sapunaru Genoveva Laura cu un an in urma.

Bună ziua! Am și eu o întrebare:-de ce nu vrea nici un medic să mă opereze?! Vă spun eu: - pentru că am 52 de ani, nu am făcut nici un sport de performanță și pentru că am 96 de kg (pe care le am făcut din lipsă de mobilitate) . La serviciu nu mai pot să lucrez, căci stau 8 ore în picioare,nu am stabilitate în genunchi,am dureri când nu mă aștept, noapte -zi, nu mă odihnesc. Vă rog să mă ajutați!

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum un an

Buna seara,
Este evident ca genunchii sunt distrusi din cauza greutatii excesive.
Va rog sa ma scuzati, dar nu am reusit sa inteleg: aveti 96 kg la ce inaltime?
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului