recuperare

Oase si articulatii

Postata de Bazna cu 8 ani in urma.

Am avut fractura de metatarsian 5, fara deplasare. Am stat imobilizata 6 saptamani(fara sa calc pe piciorul drept. Am folosit carje). Ultimele 2 sapt. am folosit orteza si m-am putut deplasa mai usor. Acum, medicul ortoped, mi-a spus sa folosesc o glezniera si sa calc pe picior. Pot sa calc, dar schiopatez si ma doare putin. La servici stand cu el in pantof ortopedic, mi se umfla, inclusiv rotula. Ce as mai putea face? Cat sa merg pe jos? Cat sa-l solocit? Am radiografiile si inainte si dupa 6 saptamani. As putea sa le scanez si sa vi le trimit. Multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

OK.
Astept sa-mi trimiteti radiografiile pe email.
Este evident ca nu ne putem pronunta in totala necunostinta de cauza, fara a studia radiografiile.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior