Recuperare postmeniscectomie

Oase si articulatii

Postata de Ioanam05 cu 10 ani in urma.

Buna ziua.In urma cu o saptamana am suferit o meniscectomie la genunchiul stang.Ce exercitii de recuperare as putea face tinand cont ca am si ligamentul incrucisat anterior rupt?

Raspunsuri (4)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna seara!
Numai chirurgul care v-a operat este competent in a va recomanda programul de recuperare optim.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Ioanam05

acum 10 ani

Multumesc de raspuns.

Ioanam05

acum 10 ani

La cate zile de la interventie poti urca si coborĂ® scarile cu sprijin total pe picior?

Ioanam05

acum 10 ani

Buna seara.Exista vreun risc daca nu se face si operatia de ligamentoplastie in decursul unui an?