Recuperare picior

Oase si articulatii

Postata de daniela742 cu 11 ani in urma.

Buna ziua. Mama mea a cazut destul de puternic si si-a rupt ambele oase din zona tibiei la un picior, iar la celalalt picior are contuzie. A fost operata acum 6 saptamani, i s-a pus tija cu 7 suruburi la picior, iar la piciorul stang a avut ghips (tot 6 saptamani). Astazi i-a scos ambele ghipsuri. A incercat sa calce pe piciorul neoperat si este inca umflat si o doare foarte tare, iar cel operat este vanat in zona gleznei. Doresc sa va intreb daca este normal. Ea tebuie sa revina la control peste o luna jumatate, de aceea nu stiu pe cine as putea sa intreb aceste lucruri. Va rog din suflet sa ma lamuriti. Va multumesc

Raspunsuri (2)

remedii homeopate

acum 11 ani

cumpara-i de la o farmacie homeopata un tgub de granule cu Arnica CH7 sau CH9 sau CH15 si da-i sa suga zilnic de 3 ori cate o granula si vanataia si durerile se vor diminua considerabil. Acest remediu e pt. vanatai, contuzii si hematoame si accelereaza vindecarea.

membru283491

acum 9 ani

Buna seara am si eu o intrebara,acuma un an am avut un accident la piciorul stang , si
de
atunci am
ramas cu el mai mic decat dreptul,CE pot Sa fac?multumesc