Recuperare ( Fractura incompleta maleolara-tibiala )

Oase si articulatii

Postata de alexnb21 cu 12 ani in urma.

Buna ziua va rog sa imi raspundeti si mie am avut o fractura maleolara tibiala incompleta ( pe o singura corticala a maleolei ) si acum o zi mi-am dat jos ghipsul
si am inceput sa merg binisor acum a doua zi cand m-am trezit nu este umflat doar putin vanat in rest e ok ,dar ma dor ligamentele zic eu si cand calc in el ma dor destul de rau si asa cand stau cu el ridicat se mai simte durere si simt ca niste pulsatii in picior ..

,Multumesc Anticipat!

Raspunsuri (2)

alexnb21

acum 12 ani

Si inca ceva am voie sa imi dau cu Voltaren Gel? va rog frumos sa imi raspundeti

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

se indica purtarea unei orteze speciale pentru glezna si inceperea unui program de recuperare, respectiv kineto-terapie (poate fi necesara cateva luni)