recuperare extragere șuruburi genunchi

Oase si articulatii

Postata de Atelocin1 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,îmi puteți spune cat durează operația de extragere șuruburi din tibie? Dar recuperarea? Multumesc

Raspunsuri (8)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Raspunsul depinde de cateva sute de factori, cel mai important fiind situatia anatomico-radiologica actuala (tipul fracturii si localizarea anatomica a fracturii).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Atelocin1

acum 9 ani

Am suferit o intervenție chirurgicala de transpozitia tuberozității tibiale prin medicalizare si avansare,debridare artroscopica,denervare patelara,microfracturi la nivelul trohleei femurale,shaving si lavaj articular.evoluție postoperatorie favorabila.multumesc

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Trebuie analizata dpdv radiologic situatia anatomica a suruburilor.
Daca suruburile sunt superficiale, imediat sub piele, interventia dureaza 2 minute, cu anestezie minimala.
Ar fi insa ideal sa va consultati cu chirurgul care v-a operat.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Atelocin1

acum 9 ani

Multumesc.la radiografie se vad lungi de la un capăt la celalalt al piciorului.mulțumesc.mâine ma operează,voi vorbi cu D-l Doctor.multumesc

Atelocin1

acum 9 ani

Multumesc.la radiografie se vad lungi de la un capăt la celalalt al piciorului.mulțumesc.mâine ma operează,voi vorbi cu D-l Doctor.multumesc

Atelocin1

acum 9 ani

Multumesc.la radiografie se vad lungi de la un capăt la celalalt al piciorului.mulțumesc.mâine ma operează,voi vorbi cu D-l Doctor.multumesc

Atelocin1

acum 9 ani

Multumesc.la radiografie se vad lungi de la un capăt la celalalt al piciorului.mulțumesc.mâine ma operează,voi vorbi cu D-l Doctor.multumesc

Atelocin1

acum 9 ani

Multumesc.la radiografie se vad lungi de la un capăt la celalalt al piciorului.mulțumesc.mâine ma operează,voi vorbi cu D-l Doctor.multumesc