Recuperare dupa operatie de ruptura de menisc

Oase si articulatii

Postata de iordache35 cu 10 ani in urma.

In urma cu 1 saptamana m-am operat la dr Andrei Ioan Bogdan de ruptura de menisc. Ma simt foarte bine dupa operatie, nu se mai blocheaza genunchiul, nu mai doare, merg fara probleme, dar trebuie sa ma duc la recuperare. A facut cineva recuperare in sectorul 6, imi dati un sfat?

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna ziua!
Cel mai simplu, mai logic si mai eficient este sa va consultati chirurgul, care va va prezenta programul de recuperare.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Stefan Agapciuc

acum 9 ani

Buna ziua. De 2-3 am inceput sa am dureri la nivelul ambilor genunchi, mai ales daca stau mult in picioare, la urcatul si coboratul scarilor, daca stau pe vine, nu mai pot sa merg cu masina foarte mult, sa stau la birou, practic viata mea s-a modificat foarte mult in sens negativ. Am fost la ortopedie la Municipal si mi-au spus ca am ruptura de menisc, fara sa-mi faca RMN si au zis ca e de operat. Din ce am mai citit acest diagnostic necesita o investigatie mai amanuntita. Am fost operat in urma cu 3 luni, dar dupa operatie ma simt la fel, am dureri in continuare. Am fost saptamana trecuta la dr. Andrei Ioan Bogdan la un control si mi-a spus ca am sindrom de stres intre femur si rotula, de aceea am dureri si ca am afectat cartilajul articular. Mi-a propus sa fac infiltratii cu trombocite, pe care o sa le urmez pentru ca medicul pare foarte serios si profesionist. Intrebarea mea este daca a mai facut cineva si cum s-a simtit dupa?