Recuperare dupa o entorsa la genunchi?

Oase si articulatii

Postata de Shado cu 7 ani in urma.

Buna ziua,

Am 20 de ani si in Ianuarie 2017 din cauza unei cazaturi pe scari, am suferit o entorsa la genunchiul drept, tin sa mentionez ca tot la genunchiul drept, acum 4 ani am suferit o intendere de ligamente, nu a fost cazul de operatie.

In momentul de fata, genunchiul ma doare doar dupa ce fac efort, dar nu doar tare,e o durere usoara.

Eu am 1,58 si fiind mica de inaltime, port cizme cu toc, tocul este gros si tocul are undeva la 5-6 cm. Din ianuarie, dupa entorsa pana in prezent nu am mai purtat cizmele,am folosit incaltaminte fara tocuri.

Cat timp e recomandat sa nu mai port tocuri si cam ce efecte negative ar avea asupra articulatiilor genunchiului.

Raspunsuri (1)

DR AGATHA VASAI

acum 7 ani

Buna ziua, exista multe solutii de recuperare.Acupunctura asociata cu administrarea de rmedii homeopate, kinetoterapie... Nu este indicat sa folositi incaltaminte cu toc pana la recuperarea completa . Va invitam la Qi clinic la o evaluare cu o echipa complexa care va poate ajuta sa va rezolvati problema. Recuperare usoara!