Radiografie mana stanga

Oase si articulatii

Postata de membru295374 cu 8 ani in urma.

Fragment osos milimetric avulsionat la nivelul bazei falangei medii, deget mana stanga.
Ce inseamna acest lucru? Fetita s-a lovit la deget in timp ce juca baschet la ora de sport.

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Buna seara!
Radiografia nu este un scop in sine: nu poate fi relevanta fara examinare clinica directa.
Prin urmare, trebuie sa consultati un specialist in chirurgie plastica-reparatorie (care se ocupa de Chirurgia mainii).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior