Producerea si prevenirea reumatismelor degenerative ale membrelor (artroza membrelor)

Oase si articulatii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

de o perioada cca. 1 lun?? nu dispare senza??ia de amor??eal?? la mu??chii piciorului st???ng. Mai apare deseori senza??ia de amor??eal?? ??i la m???na st???ng?? la nivelul falangelor. Ce se poate face ?

Raspunsuri (4)

daniela65111086

acum 15 ani

Este bine sa mergeti la un consult la reumatologie. Veti face radiografii si teste sangvine si vi se va prescrie un tratament.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Prietena mea care locuieste la Madrid are o problema cu picioarele, de o luna i s-au umflat. A fost la diferiti medici acolo a facut analizele de sange (uree, creatini,a vsh)rezulta ca toate sunt ok, dar cu toate aste picioarelele ei sunt tot umflate si nu mai poate merge. In trecut a avut probleme cu rinichii (colica renala). Ce o sfatuiti sa faca deoarece este disperata

Lavinia22116305

acum 15 ani

am artrza ma dor toate inchieiturile de la maini(umar,cot si palma)picioare(umar,genughi si talpa)am fost la doctor am facut radiogafie ,doctoru zice ca mi-se mananca catilagile si mi-a dat calciu cu d3 si yogafles pe care le iau de un an si degeaba , ce ma sfatuiti ...

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am o durere insuportabila de picioare de la genunchi si pana la glezna .le simt tot timpul reci iar si sunt umflate dar tot de la genunchi pana la glezna. le simt forte gelesi ma dor foarte tare o durere insupotabila .ce ma sfatuiti sa fac?va rog datimi un raspuns.