Probleme genunchi

Oase si articulatii

Postata de RaduVrincian cu 11 ani in urma.

Buna seara!Sunt barbat am 16 ani,73,8 kg,1,85 inaltime si practic baschetul.Am niste probleme cu genunchii,am fost la doctorul sportiv si mi sa spus ca am inflamația locului de inserție al tendonului pe os (entezita rotuliana) as vrea sa stiu cam ce remedii exista pt. problema mea.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat repaus de 10-14 zile , sa urmati tratament cu antiinflamatoare- comprimate ( de ex, celebrex 200 mg x 2/zi sau flamexin 20 mg 1 cp/zi, sau ce doriti dumneavoastra), timp de 10 zile si sa va ungeti cu un unguent ce contine antiinflamator ( de ex fastum gel); reluarea sportului se va face treptat.

RaduVrincian

acum 11 ani

Multumesc foarte mult