Probleme genunchi drept?

Oase si articulatii Operatie ortopedica Metastazele osoase osteolitice ale cancerului de san

Postata de MembruMobileApp1508494286 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Jucand fotbal am intins piciorul drept dupa o minge si am calcat pe ea,iar in acel moment mi s-a sucit piciorul si am cazut peste el.In urma investigatiei la ortoped acesta mi-a zis sa fac RMN. Rezultatul de la RMN arata astfel:
-arii edem osos pe condilii tibiali int>ext(in portiunile posterioare) precum si pe condilul femural extern
-edematierea LIA si a LIP(in 2/3 proximale)
LCI si LCE integre
-leziuni gradul II corn posterior menisc intern si corn menisc extern
-ingrosarea plicii sinoviale mediale
Care ar fi tratamentul necesar pentru recuperare.
Tin sa va informez ca: am 26 ani,sex masculin,inaltime 175cm,greutate 63kg,practic fotbal intr-o liga inferioare,si joc fotbal de 3-4x pe saptamana deci min 6h joc fotbal pe saptaman.
Multumesc.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.