Probleme cu tendoanele la coate in interior?

Oase si articulatii Operatie ortopedica Metastazele osoase osteolitice ale cancerului de san

Postata de membru332582 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! Problema mea este ca de aproximativ 5 luni am dureri la cotul mainii drepte in interior si de 3 saptamani acelasi lucru a inceput si la cotul mainii stangi, iar de curand am amorteli ale mainilor(de la incheieturi catre falange partial sau chiar total) noaptea in De 1 an si jumatate am facut efort fizic cu un aparat de gimnastica(AB Generator) in care bratele erau solicitate si cred ca de aici a plecat totul. Nu-l mai folosesc de cand am avut respectiva durere , insa am solicitat bratele in diverse activitati la serviciu. Va rog sa-mi spuneti ce imi recomandati. Va multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anatomia-membrelor-superioare/cotul-jucatorului-de-tenis-sau-epicondilita-laterala_9505