probleme cu picioarele

Oase si articulatii

Postata de gaburici75 cu 13 ani in urma.

Am fost la Techirghiol si am facut 2-3 impachetari cu namol, dupa care am fost la 3 zile la Baile Felix si am stat in apele termale de acolo.dupa toate acestea am foarte mari dureri de picioare(Ex. umflarea gleznelor si a talpilor), practic nu mai pot sta in picioare, nu pot pasi.Va rog dati-mi un sfat, va multumesc.

Raspunsuri (3)

ana

acum 13 ani

cand e vorba de bolile reumatice , in primele zile de tratament durerile se acentueaza ,cereti sfatul medicului, sa nu fie vorba de altceva

Liana

acum 13 ani

Si eu dupa ce fac diverse cure la statiuni, ajung acasa si chiar vomit, ma doare capul si abia stau pe picioare. Dar alte persoane mi-au spus ca este normal, este efectul de curatare si de vindecare.Am asteptat cateva zile, dupa care m-am simtit foarte bine.Totusi daca doriti sa limitati continutul de sare in alimentatie, ar fi foarte bine, si un sprijin psihologic, care va va ajuta sa treceti cu bine peste aceste suferinte, care dureaza de multi ani, ma gandesc si s-ar putea sa aveti niste blocaje emotionale care sa aibe ca repercursiuni suferintele fizice pe care le acuzati.
Puteti sa tineti in casa si un busuioc sau o lac***aa, sa ii simtiti mirosul are un efect imediat de linistire, de crestere a increderii de calmare.Se poate si un mers la biserica sa ajute foarte mult.
Sanatate

gaburici75

acum 13 ani

multumesc pentru sfaturi