probleme cu genunchiul

Oase si articulatii

Postata de flavius_2006 cu 13 ani in urma.

Am tot avut probleme cu genunchiul stang de ceva vreme.La miscari mai bruste pe acest picior imi sarea genunchiul, o durere imensa si cateva zile dupa nu puteam calca normal pe picior.Acum o saptamana a aparut din nou durerea dupa o miscare brusca si de data asta este mai deosebit fata de situatiile precedente. Nu mai pot indoi genunchiul mai mult de 90 grade si simt o presiune in genunchi daca fortez.In jurul genunchiului s-aunflat destul de tare si cineva mi-a recomandat sa port genunchiera fasa elestica.Am cumparat aceasta genunchiera si intradevar nu mai simteam acea durere profunda la genunchi in timp ce umblam.Dar dupa doua zile de cand am pus genunchiera s-a unflat glezna inclusiv pana jos iar partea de sub glezna este efectiv dreapta de la unflatura nu se mai vede acea curba de la p***a piciorului.Mentionez ca am 31 de ani.Va multumesc si va rog sa imi spuneti ce e de facut.

Raspunsuri (3)

Dr. Bar Marius

acum 13 ani

Trebuie sa consulti un ortoped.Daca locuiesti prin estul tarii poti veni la iasi

flavius_2006

acum 13 ani

Va multumesc de raspuns.Dar din pacate eu sunt domiciliat in Anglia. Vroiam sa imi fap***adee , despre ce poate fi vorba inainte de a merge la un doctor ortoped.

bumblebee

acum 13 ani

Dupa durerile descrise, mie-mi suna ca o genunchiera nu rezolva problema. Ia un calmat pt durere si fuguta la doctor. Esti inscris la vreun GP?