probleme cu genunchii

Oase si articulatii

Postata de the_end cu 12 ani in urma.

barbat, 30 de ani,
din copilarie saream de la inaltimi pe pamant sau spatiu dur iar asta cred ca mi-a afectat cartilajele genunchiilor

acum de fiecare data cand indoi picioarele si le indrept se aude o trosnitura (pocnitura usoara) la genunchi

as dori un raspuns va rog frumos!
multumesc in avans!

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

fara un consult si cateva investigatii nu se poate spune daca exista sau nu vreo sechela la nivelul genunchilor. trosniturile pot sa fie datorita unei lipse de antrenament, sau simptome in cadrul altei afectiuni, dar fara un consult ortopedic nu se poate preciza mai mult.

va urez o zi buna

Viorel

acum 7 ani

Buna ziua am 8saptamini de cind am facut ligamentoplastie lia la mers cite odata trosneste ceva si parca imi aluneca liligamentele, specific ca mi sa scos si o bucata de menisc. Va rog e inca normal sa simt chestiile astea momentan?