Problema cu incheietura mainii drepte

Oase si articulatii

Postata de CosminGabriel cu 12 ani in urma.

Buna ziua tuturor.Am o mare problema la mana dreapta.Eu de mic am avut-o rupta de vreo 3 ori la incheietura ambele oase si de atunci tot fac complicatii.De curand mi-a aparut pe linia degetului aratator,zona incheieturii o umflatura vizibila. In trecutul apropiat avut tot asa o bula cu lichid,dar mi-a trecut. Daca s-a mai confruntat cineva cu problema asta ma poate ajuta in vreun fel inainte sa ajung la doctor,doresc sa ma linistesc...Tin sa adaug ca nu este os,pentru ca se simte moale.

Raspunsuri (2)

Maria

acum 12 ani

Incercati un masaj usor cu o crema de galbenele de ex. Seara indepartati grasimea de pe piele, spalati-o cu sapun si apa calduta si puneti pe zona cu umflatura varza cruda razuita. Peste varza puneti o folie din plastic, legati si o tineti asa pina dimineata.

Maria

acum 12 ani

Incercati un masaj usor cu o crema de galbenele de ex. Seara indepartati grasimea de pe piele, spalati-o cu sapun si apa calduta si puneti pe zona cu umflatura varza cruda razuita. Peste varza puneti o folie din plastic, legati dar nu foarte strins si o tineti asa pina dimineata.