Picior rupt , modificare rotula?

Oase si articulatii

Postata de OvidiuStar cu 7 ani in urma.

Buna o prietena de 14 ani , sa dat pe patinoar si a cazut si sia rupt piciorul, adica acolo la rotula are ceva, a zis cei de la salvare cai modificata rotula. Astazi a mers la control si ia spus ca i sa adunat sange si ia la scos sangele ia scos doua siringi.
Joi trebuie sa mearga iara la control, si la rupt sambata seara.
intrebarea este cand timp trebuie sal tina in ghips ?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 7 ani

Buna ziua!
Raspunsul depinde de diagnostic.
Exista sute de variante de diagnostic, respectiv sute de variante de tratament.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior