picior,oase sau intindere

Oase si articulatii

Postata de Malacone cu 12 ani in urma.

am o problema cu p***a piciorului stang ,de o luna dupa exercitiile fizice nu miam mai putut misca inspre in sus p***a piciorului,am constatat ca osul din fata sau ligamentul nu se mai vede ca si cel de la piciorul drept,nu simt nici o durere singura problema e in timpul mmersului nu pot calca corect,imi ridic piciorul din genunchi ,as vre sa stiu daca e ceva temporar sau va trebui consultat un medic.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa mergeti la medicul neurolog ce va obiectiva eventuala existenta a unui deficit motor sau senzitiv, va stabili investigatii suplimentare (electromiografia cu determinarea vitezelor de conducere prin nervii memebrului inferior afectat ), va indica eventuala fizioterapie necesara.