Picior amortit?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11592201854 cu 3 ani in urma.

Buna ziua. In urma cu 8 zile am fost muscata de un caine (nu era maidanez) deasupra gleznei, in spatele piciorului. Rana a fost destul de adanca. Urmez protocolul la Matei Bals si am fost la spitalul Floreasca pt toaletarea si pansarea ranii dar am o alta problema. Zona din jurul muscaturii s-a intarit iar de la rana in jos piciorul este amortit (cu intermitente). Va trece de la sine odata cu vindecarea ranii sau trebuie sa ma adresez unui specialist? In caz afirmativ, ce fel de specialist? Multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 3 ani

Buna ziua,
Ar fi excelent un consult la un specialist in chirurgie plastica si reparatorie.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Utilizator11592201854

acum 3 ani

Multumesc mult, asa voi face.