picior amortit

Oase si articulatii

Postata de Magnifique cu 13 ani in urma.

Am o problema similara cu a Ralucai. Seara, in pat, la tv, simt cum imi amorteste piciorul drept, portiunea de la sold la genunche. Il masez intens si isi revine.. E cazul sa ma ingrijorez?..

Raspunsuri (5)

.

acum 13 ani

Ar putea indica o circulatie sp***a. Masajul ajuta la circulatie. As ecomanda(desi nu sunt specialist) Tanakan(pastile cu Ginkgo Biloba)

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,
fara un consult medical din pacate nu se poate pune un diagnostic. poate sa nu fie nimic si sa fie pur si simplu de la pozitia in care stati cu piciorul drept cand va uitati la televizor, poate sa fie o afectare vasculara la nivelul piciorului sau mai sus, poate sa fie o afectare nervoasa(ex. lombosciatica hernie de disc...) etc.
de cat timp aveti acest simptom? il puteti corela cu ceva ce vi s-a intamplat pana acum? ati ridicat ceva greu in ultima vreme, ati alergat mult, v-ati lovit, etc? ati facut analize de sange recent? daca da, este ceva modificat?
eu va recomand totusi o vizita la medicul de familie, care in functie de consult va poate recomanda un tratament sau va poate indruma spre un medic specialist pentru mai multe investigatii.

va urez o seara buna

aura s

acum 11 ani

Buna ziua, v-as ruga sa-mi spuneti care ar putea fi cauza amortirii piciorului drept de la sold la genunchi. Fac sport, multe abdomene si alergat pe banda

Magnifique

acum 13 ani

Va multumesc pentru sfaturi!.. Cu stima, Adrian Fundeanu.

Liviarealg

acum 10 ani

Buna ziua am tot mai des probleme cu spatele ma doare foarte tare jos aproape la sfarsitul coloanei si imi amorteste mereu picioru drept am fost anu trecut la doctor si mi sa zis ca am probleme cu Lombadu drept si mi sa prescris un tratament cu diazepam dupa nu mult timp durerile au reinceput am fost in spania la control mi sa spus aceias chestie doar mia spus k nu e normal ka durerile sa se repete mi sa dat acelas tratament cu diazepam mentionez ca am 21 de ani si fratele meu 22 si are aceias problema. Credeti k e din famile?ce poate fi ?si exista alt tratament inafara de Diazepam?va rog daka puteti raspune multumesc