picior amortit in permanenta

Oase si articulatii

Postata de ella_2012 cu 11 ani in urma.

Mai exact ca sa spun. A inceput sa-mi fie amortit de la genunchi in jos iar de cateva zile tot piciorul imi este amortit ca si cum as fi stat pe el mult timp si simt furnicaturi cu durere. la atingere parca ma pisca . p***a piciorului o mai simt inca .Conduc masina si simt inca pedala.Oricum piciorul e mai greu parca.ici apa fierbinte nu o suport. Ma deranjeaza gatul si simt o presiune la apasare in gat si in cap. Va rog sa-mi spuneti ce as putea avea sau ce investigatii trebuie facute mai ales ca nu sunt in tara . va multumesc din suflet

Raspunsuri (6)

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna seara!
Nu este vorba despre investigatii, ci despre un examen clinic la neurochirurg, pentru suspiciunea de sindrom compresiv vertebral (hernie de disc) sau pentru o problema neurologica centrala.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

ella_2012

acum 11 ani

Va multumesc.

ella_2012

acum 11 ani

Am fost ma medic si m-a chemat sa fac niste analize la sange. Vreau sa mai adaug ca de atunci de cand am scris ma simt din ce in ce mai rau. Mi-a amortit tot piciorul drept pana si fesa si acum ma si doare piciorul si il simt foarte greu. Este groaznic.Ma simt ametita sunt palida ,ma doare capul, am cearcane, nu pot sa dorm noaptea cat ar trebui. Va rog sa ma sfatuiti ce sa-i spun medicului de familie de aici ca sa inteleaga. Aceasta analiza la sange la sange va arata care e cauza ca nu-i inteleg de ce nu ma trimit la un specialist. Va multumesc din suflet.

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna seara!
Nu este vorba despre investigatii, ci despre un examen clinic la neurochirurg, pentru suspiciunea de sindrom compresiv vertebral (hernie de disc) sau pentru o problema neurologica centrala, eventual o problema vasculara periferica.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

Utilizator21563862264

acum 4 ani

am pielea amortita in partea inferioara gambei

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Poate fi un sindrom compresiv lombar (hernie de disc).
Trebuie sa consultati un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior