periartrita scapulo-humerala,stinga

Oase si articulatii

Postata de constantin30451346 cu 12 ani in urma.

ce tratament se poate lua sau ce sa fac sa imi treaca durerile foarte mari de la umar ce se lasa pe brat si muschii de la brat ce se contracta si ma doare tare incepind de la ceafa , omoplat si brat .? AM FACUT TRATAMENT CU MAI MULTE ANTIINFLAMATOARE SI FIZIOTERAPIE, DAR FARA NICI UN REZULTAT . VA MULTUMESC PENTRU INTELEGERE SI AJUTOR! ADRESA DE EMAIL :[email protected] , sau telefon 0722902937

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

periartrita scapulo-humerala este caracterizata prin dureri provocate de o inflamatie a tesuturilor din vecinatatea articulatiei umarului. medicul reumatolog , dupa precizarea diagnosticului, poate indica fiziokinetoterapie, tratament cu antiinflamatoare non-steroidiene locale sau per os, antialgice, infiltratii cu corticosteroizi.

membru213595

acum 12 ani

Ma confrunt cu aceeasi problema de mai multe luni-7-8 luni.Nu am gasit nimic ca sa imi treaca durerea! Mai grav este ca a inceput sa ma doara si umarul drep!
Daca aveti informatii, trimitetimi-le si mie!
[email protected]