Până la sfârșitul zilei genunchii mei se răsucesc teribil?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator21637688128 cu 2 ani in urma.

Lucrez ca consultant de vânzări într-un magazin de îmbrăcăminte. Petrec mai mult de 8 ore pe picioare în fiecare zi și mi-am dat seama că până la sfârșitul zilei genunchii mei se răsucesc teribil. Spuneți-mi, cu ce le pot unge pentru prevenire?

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-genunchiului/afectiunile-genunchiului_1624

Dr. Marius Uscatu

acum 2 ani

Buna seara,
Va rog sa ma scuzati, dar nu inteleg expresia: ""genunchii mei se răsucesc teribil""
Nu exista aceasta notiune in ortopedie.
Nu s-a inventat inca vreun unguent care sa afecteze articulatiile.
Problema este cu totul alta: probabil genunchii se prabusesc din cauza efortului excesiv.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului

Raspuns marcat ca spam. Multumim!
Vezi raspunsul
Utilizator21637688128

acum 2 ani

Am un tub de Depanten pentru astfel de cazuri. Funcționează rapid și fiabil, elimină durerea în câteva minute.