Osteopatia

Oase si articulatii

Postata de S.148319 cu 14 ani in urma.

Buna Alina25,
Am o prietena care are un bebelus de doua luni si care la fel ca si tine s-a confruntat cu aceste bubite. Doctorul i-a spus sa le lase asa ca vor trece de la sine. I-a mai dat un unguent bepanthen pe care il gasesti la farmacie sau poti sa mai iei un unguent pe baza de musetel. Sper ca ti-am fost de folos si te mai asteptam.

Raspunsuri (5)

acum 15 ani

Buna Alina,

Poate fi vorba despre acnee neonatala sau o iritatie;
uite, poate te ajuta aceste ilustratii medicale - au poze si explicatii:
//sfatulmedicului.ro/slideshow/Eruptii_la_bebelusi_19.html#

Numai bine!

Daniel219137134

acum 15 ani

cred ca am recunoscut bubitele, par a fi iritatii de la caldura, multumesc mult

Daniel219137134

acum 15 ani

am gasit pe acest site //sfatulmedicului.ro/slideshow/Eruptii_la_bebelusi_19.html#, bubite ca cele ale fetitei mele, par a fi iritatii de la caldura, sper sa fie doar atat. pa

S.148319

acum 14 ani

As dori sa stiu ce probleme poate rezolva Osteopatia? Daca cineva are coloana vertebrala straba, ori vreo vertebra iesita in afara, poate fi indreptata apeland la un osteopat? Puteti recomanda vreun cabinet bun in Bucuresti?

Adrienne

acum 14 ani

Osteopatia este o trapie manuala. Prin palpare se stabileste zona afectata,apoi prin manip**area aparatului musculo-scheletic se restabileste mobilitatea articulatiilor,muschilor,structurilor scheletice. Se actioneaza si pe coloana vertebrala. Regret,nu cunosc un cabinet medical. Cauta pe net.