Osteocondensare, ce înseamnă?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11621166872 cu 2 ani in urma.

Mama mea a primit următorul rezultat: osteocondensare la nivelul platoului tibial stâng cu producție osoasa marginala extern, de dimensiuni mici, la nivelul platoului tibial. Îmi puteți spune cu termeni “mai simpli” la ce se referă?? Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 2 ani

Buna ziua,
Textul reprodus de D-voastra caracterizeaza un genunchi distrus (gonartroza).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior