osteoartrita coxo femurala stanga stadiul 2

Oase si articulatii Osteoartrita

Postata de Marcela07 cu 10 ani in urma.

intrebarebuna ziua,as avea si eu o intrebare,ce tratament medicamentos sau terapii naturiste as putea urma pt OSTEOARTRITA POST TRAUMATICA COXO FEMURALA STANGA STADIUL 2. am 23 de ani. multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna ziua!
Care a fost traumatismul cauzator, este vorba despre un traumatism punctual sau despre sport de performanta (agresiuni articulare permanente)???
Ce greutate/inaltime aveti, ce status ocupational, ce antecedente semnificative aveti??
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

Marcela07

acum 10 ani

buna ziua d.le dr.ma bucur sa va gasesc si pe acest forum,probabil va amintiti de pacienta din sv.care v a trimis radiografiile si rezultatul de la rmn prin posta in urma cu un an si ceva, pt a mi le interpreta,eu sunt aceea.Tin sa va povesresc ca in timpul ce a trecut de atunci am urmat si urmez incontinuare sfaturile dvs,nu am luat in greutate si limitez pe cat posibil efortul fizic ,in schimb am mai luat niste suplimente naturiste de la pronatura,si anume rheuma mer caps.si ma m simtit mai bine, acum cateva zile am avut niste dureri mai pronuntate un pic care se extindeau si la genunchi,dar limitez efortul la minim si sper sa fie mai bine,pt ca in viitorul apropiat intentionez sa am un copilas,cu ajutorul lui D.zeu sper sa pot duce sarcina pana la capat si sa nu mi afecteze foarte mult articulatia. pana voi ramane insarcinata voi mai face o radiografie sa vedem in ce stadiu se afla articulatia. mai colaboram. va multumesc mult pt interesul acordat. cu stima marcela.