Os umflat, motiv?

Oase si articulatii

Postata de Andrei cu 5 ani in urma.

Buna ziua! Recent mi-am rupt nasul si am fost diagnosticat cu: fracturarea piramidei nazale prin înfundate. Am mers la medic si am fost operat. Au trecut mai mult de 10 zile de la operație iar între buză superioară și nas am ceva tare (cand am fost la control doctorul a spus ca e un os/cartilaj inflamat si trebuir sa se desumfle) ce-i drept e că acel os tare s-a desumflat puțin de tot.
Oare se va desumflă? Care e problema cu el? Poate rămâne așa? Cat timp am nevoie de recuperare deoarece încă mă mai doare nasul si la atingere....?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 5 ani

Buna ziua,
Poate elabora un raspuns numai specialistul care cunoaste datele cazului, adica exact chirurgul care v-a operat.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior