ortopedie

Oase si articulatii

Postata de Claudia204106055 cu 15 ani in urma.

pe fiul meu de5 ani il doare calcaiul stang si nu poate merge.stie cineva ce poate fi?nu s-a lovit,nu e inflamat dar nu poate calca

Raspunsuri (3)

drangoi

acum 15 ani

am avut si eu dureri ca acestea in copilarie si erau serioase.Probabil e de la incaltaminte.Sa foloseasca incaltaminte cu talpa mai moale

Ioana-Andreea114941

acum 15 ani

mergeti la doctor faceti film sa nu aibe ceva in calcai numit pinten

ioana26

acum 15 ani

Stimati pacienti!
Trebuien sa uitati complet de acest pseudo-diagnostic numit "pinten" calcanean. Nu exista si nu are nici un fel de importanta terapeutica si diagnostica.
Un copil de 5 ani are o patologie specifica, care va fi luata in considerare de catre un specialist ortoped.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia gleznei si a piciorului