OPERATIE LAXITETE UMAR

Oase si articulatii

Postata de antistres cu 8 ani in urma.

BUNA ZIUA, am 17 ani iar de 9 luni am o durere de umar drept am facut ct ,rmn de umar radiografii , nu e nimic rupt (a fost o tendinita ) durerea persista si umarul '''' sare'''' usor din articultii. Mi s.a spus ca am o laxitate si instabilitate de umar care trebuie operata . Tot d.nii dr . au spus ca asemenea operatii fac 1-2 medici la noi in tara ... ati putea sa.mi recomandati pe cineva?Mai cunosteti asenenea cazuri rezolvate. Alte metode decat interventia chirurgicala nu exista? Multumesc!

Raspunsuri (9)

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Buna ziua!
Intra-adevar, aveti perfecta dreptate:
- instabilitatea (laxitatea) umarului la varsta D-voastra necesita, de obicei, interventie chirurgicala artroscopica;
- artroscopia umarului este extrem de putin dezvoltata in Romania, existand doar cativa specialisti.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

antistres

acum 8 ani

Ati putea recomada pe cineva, o clinica, un spital , oras, chiar nu stim unde sa mergem. Multumesc!

antistres

acum 8 ani

Buna ziua dl. doctor, problema umarului meu nu s.a rezolvat , am facut operatie bankart , recuperare dar umaraul trosneste, ''''sare'''' usor din articultii si doare ,bratul nu poate fi ridicat mai mult de 45 grade .... ce sfat imi puteti da?(sunt operat din luna septembrie si disperat ca nu pot desfasura activitati normale pe care alti copii de varsta mea le fac...si rezolvare nu exista....) Va multumesc anticipat

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Buna ziua!
Daca imi veti scrie in privat, pe mail, va voi recomanda un specialist in artroscopia umarului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

antistres

acum 8 ani

Din suflet va multumesc, dar va rog spuneti.mi adr. de mail

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Regulile forumului ma impiedica sa public adresa de mail.
La cautarea numeului meu pe google veti da peste site-ul meu, iar pe pagina Contact veti gasi datele mele de contact.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

ionut neamtu

acum 7 ani

buna ziua,

ma intereseaza si pe mine unde ati efectuat operatia Bankart si ce costuri au presupus, deoarece si eu am o leziune la umar si necesita o astfel de operatie.
Ava multumesc

ANTISTRES

acum 8 ani

Ati putea recomada pe cineva, o clinica, un spital , oras, chiar nu stim unde sa mergem. Multumesc!

antistres

acum 7 ani

spitalul sf ioan bucurest dr diaconescu