operatie genunchi cu laser

Oase si articulatii Operatie ortopedica

Postata de marius2108783 cu 11 ani in urma.

Buna seara,
va rog sa-mi spuneti daca la urmatoarele diagnosticari se poate opera cu laser si in ce spitale i-mi recomandati , mentionez ca am 75 de ani.
> Leziune de ligamente colaterale
>Leziune de menisc gradul 3 corn anterior extern si corn posterior intern
>Osteocondrita disecanta patelara
>Lichid intraarticular si periaarticular

Multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 11 ani

Buna seara!
Inca nu s-a inventat vreo operatie cu laser in Chirurgia genunchiului.
Daca discutati despre chirurgia artroscopica, practic este extrem de raspandita.
Indicatia chirurgicala depinde de examinarea clinica directa si de datele personale (greutate/inaltime, antecedente diverse etc).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Tinel

acum 11 ani

Eu am fost operat de dr. Andrei Bogdan Ioan si mi-a refacut si LIA, iar acum fac recuperare si ma simt foarte bine.